AKTUALNOŚCI       O NAS       GALERIE       KONTAKT       NAPISZ DO NAS       LINKI       English Version

<< Powrót
Serce Dzwonu w Karnawale

Zgromadzenie Zimowe - czyli taneczny, karnawałowy wieczór, który odbędzie się w starej szkole w Przystałowicach Małych (Południowe Mazowsze - mikroregion Kajoków) już w sobotę 5 lutego 2011 i zaobfituje w liczne, rzadko spotykane atrakcje:
FINAŁ KONKURSU plastycznego pt.: „Zasłyszane od Dziadków”, który w listopadzie 2010 ogłosiliśmy w dwóch szkołach gminy Rusinów. Powstało kilkadziesiąt malowideł i 2 instalacje przestrzenne poświęcone „kulturze dawniejszych czasów”. Podczas Zgromadzenia odbędzie się wernisaż prac a także wyłonione zostaną najciekawsze z nich drogą demokratycznego głosowania.
PREMIERA „PRZEWODNIKA PO KULTURZE KAJOKÓW”. „Przewodnik” jest rodzajem internetowego archiwum, opartego o interaktywne mapy kilku wsi gminy Rusinów. Aktywne części map, prowadzą w kolejne obszary tradycyjnej kultury regionu, zilustrowane opowieściami, zdjęciami, muzyką czy nagraniami pieśni. Przewodnik zaczął powstawać jesienią 2010 w ramach projektu Serce Dzwonu - pierwsze materiały zbierali uczestnicy wrześniowej Wędrówki Śladami Studziańskich Cudów. Praca trwa. Podczas Zgromadzenia odbędzie się premiera strony.
TAŃCE – główna część wieczoru to mazurki, oberki i polki, wyłącznie pod nogę wygrane przez najlepszych miejscowych muzykantów oraz ich młodych kontynuatorów.

Okoliczności uczestnictwa:
· Spotkanie rozpocznie się około godziny 18 – warto jednak być wcześniej i włączyć się w przygotowania.
· Udział w spotkaniu obarczony jest dobrowolną składką do kapelusza, z której, choćby symbolicznie, opłaceni zostaną grający do tańca muzykanci.
· Organizatorzy nie zapewniają żadnych posiłków, własny wyszynk jest zatem niezbędny.
· Warunki bytowe na miejscu należy określić jako twarde – po Zgromadzeniu przyjezdni uczestnicy nocować mogą w starej szkole (brak ciepłej wody, umywalni, wychodek na zewnątrz). Niezbędny naprawdę ciepły śpiwór i karimata.
· W razie problemów w drodze podajemy telefony alarmowe: Kasia Zedel 609298995, Asia Żurek 5000041842
· Zgromadzenie Zimowe organizuje Stowarzyszenie Tratwa przy współpracy Gminy Rusinów. Zgromadzenie realizowane jest w ramach projektu Serce Dzwonu i otworzy trzeci i ostatni rok realizacji tego przedsięwzięcia.

<< Powrót