Heminevrin – cudowny lek na alkoholizm czy nowa używka

Heminevrin – cudowny lek na alkoholizm czy nowa używka

Znaczna część pacjentów naszego ośrodka zgłasza się do nas z problemem przewlekłego używania leku o nazwie heminevrin. U większości z nich można postawić diagnozę uzależnienia od tego specyfiku. To co jeszcze łączy naszych klientów uzależnionych od heminevrinu to podobna historia rozwoju choroby. Najczęściej nasi klienci po raz pierwszy zetknęli się z tym lekiem w trakcie wizyty u lekarza w przychodni. Heminevrin jest bowiem chętnie przepisywany pacjentom z historią uzależnienia od alkoholu, doświadczającym kryzysu. Pacjenci nauczeni są rozpoznawania u siebie oznak głodu alkoholowego i nawrotu. Naturalnie więc szukają pomocy u lekarza, który „ratuje” pacjenta receptą na 100 tabletek heminevrinu. Początkowo prawie wszyscy pacjenci dobrze odpowiadają na farmakoterapię, objawy ustępują, a co najważniejsze sami zainteresowani czują się świetnie.

Szczęście po heminevrinie zazwyczaj nie trwa jednak długo. Lek ten jest krótko działającym specyfikiem i pacjenci szybko zaczynają zwiększać dawkę (po pierwszej wizycie mają już 100 tabletek do dyspozycji). Rekordziści przyjmują po 20 i więcej tabletek dziennie. Powoduje to znaczne szkody zdrowotne i społeczne. Członkowie rodzin zaczynają zwracać uwagę, że coś niedobrego zaczyna się dziać z pacjentem. Często mówią „tak jakby był pijany, ale nie czuć alkoholu”, „mama po lekach wygląda jakby piła”. Uzależnieni pacjenci oraz członkowie ich rodzin zaczynają szukać fachowej pomocy.

Odstawienie leku musi odbywać się pod kontrolą lekarza oraz stopniowo. Nagłe odstawienie leku może spowodować szok dla organizmu nazwany fachowo zespołem abstynencyjnym. Przejawiać się on może drgawkami, problemami z ciśnieniem krwi, halucynacjami oraz omamami. Dlatego należy szczególnie ostrożnie odstawiać heminevrin. O ile nieprzyjemne objawy odstawienia alkoholu utrzymują się przez około 10 dni, tak odtrucie organizmu z leku heminevrin może trwać nawet do kilku miesięcy. Trudno określić dokładny czas trwania pełnej detoksykacji. Zależy on bowiem od dawki przyjmowanego leku, czasu trwania uzależnienia oraz indywidualnych cech organizmu pacjenta.

Warto jednak zadbać o swoje zdrowie i trzeźwość. Tak jak każde uzależnienie lekomania również pociąga za sobą bardzo negatywne skutki zdrowotne i społeczne. Warto również pamiętać, że zgodnie z opisem na ulotce, heminevrin upośledza zdolność kierowania pojazdami i negatywnie wpływa na zdolność obsługi maszyn.

W naszym ośrodku posiadamy doświadczenie w prowadzeniu terapii uzależnienia od heminevrinu. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, a szybkość detoksykacji dostosowana jest do potrzeb i możliwości zdrowotnych każdego klienta. Przyjedź i skorzystaj z fachowej pomocy za nim będzie za późno.

Rate this post