Czy chemseks jest bezpieczny?

Czy chemseks jest bezpieczny?

Osoby wtajemniczone wiedzą co to jest chemseks i nie trzeba im tego tłumaczyć. Dla niezorientowanych wyjaśniam, że chemseks to praktyka seksualna polegająca na uczestniczeniu w seksie zbiorowym, będąc pod wpływem środków psychotropowych. Narkotyki przyjmowane są drogą doustną. W przypadku wstrzykiwania narkotyków w trakcie orgii mówi się o tzw. slamseksie (ang. slamming, slamsex). 

            Chemseks i slamseks cieszą się rosnącą popularnością wśród mężczyzn uprawiających seks z innymi mężczyznami (ang. men having sex with other men; MSM). Celowo nie piszę o homoseksualnych mężczyznach. Wynika to z tego, że nie każdy mężczyzna, który  angażuje się w seks z innym mężczyzną jest homoseksualny. Może być biseksualny lub heteroseksualny, a seks z mężczyzną traktować jako formę pracy zarobkowej. 

            Chemseks i jego odmiany to nie tylko narkotyki, ale również styl życia i fenomen kulturowy. Aplikacje mobilne oraz media społecznościowe sprzyjają wyszukiwaniu partnerów chcących spotkać się na seks połączony z przyjmowaniem narkotyków. Po prostu po zarejestrowaniu się na profilu społecznościowym lub portalu randkowym trzeba umieścić w statusie swój stosunek do chemseksu. W ten sposób będzie się widocznym dla pozostałych użytkowników zainteresowanych udziałem w chemseksie. 

            Używanie substancji odurzających w trakcie seksu ma długą tradycję. Na przykład spożywanie alkoholu na randkach nikogo nie oburza i jest częścią naszej kultury. W przypadku chemseksu narkotyki przyjmowane są w celu przedłużenia czasu stosunków seksualnych z wieloma partnerami na raz, wzmocnienia doznań cielesnych oraz osiągnięcia stanu poczucia utraty kontroli nad swoim ciałem. W celu osiągnięcia tych efektów najczęściej stosuje się kombinację różnych narkotyków. 

Mefedron należy do najczęściej stosowanych substancji odurzających w chemseksie. Narkotyk ten ma działanie empatognne, czyli nasila uczucia empatii. Wzmacnia również poczucie przynależności do grupy, sprzyja nawiązywaniu kontaktów z obcymi ludźmi oraz nasila pobudzenie seksualne i przedłuża ochotę na seks. Mefedron podany dożylnie narkotyk ten szybko przestaje działać i trzeba wstrzykiwać jego kolejne porcje. Istnieje więc ryzyko przedawkowania. 

Kwas 4-hydroksybutanowy (GHB) działa jak afrodyzjak oraz wykazuje lekkie działanie przeciwbólowe i zwiotczające mięśnie. Substancja ta ułatwia zatem stosowanie agresywnych technik seksualnych, w tym związanych z seksem analnym oraz fistingiem. Metamfetamina zwiększa poczucie pewności siebie, przedłuża zdolność do odbywania aktywnego stosunku seksualnego oraz nasila uczucie intymności i przynależności do grupy. 

Seks pod wpływem narkotyków wiąże się z szeregiem niebezpieczeństw. Może dojść do przedawkowania substancji narkotycznych, zatrucia zanieczyszczeniami chemicznymi obecnymi w narkotykach oraz do wystąpienia nieoczekiwanych reakcji na przyjęcie narkotyków. Oprócz tego bardzo groźnym powikłaniem jest zakażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym wirusem HIV oraz zapalenia wątroby typu C.

Rate this post