Leczenie uzależnień

Problem uzależnień od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych dotyka coraz więcej osób. To choroba i dlatego potrzebne jest leczenie. Dotknął Cię ten problem i nie wiesz jak go pokonać? Zapraszamy do Ośrodka Leczenia Uzależnień Tratwa. Oferujemy terapię indywidualną i grupową oraz udział w mitingach AA i NA. Dla absolwentów, ich rodzin i bliskich organizujemy cotygodniowe warsztaty weekendowe.

W naszym ośrodku zajmujemy się:

Leczeniem alkoholizmu

Ośrodek Tratwa oferuje profesjonalne leczenie alkoholizmu. Prowadzimy detoks alkoholowy, turnusy motywacyjne i terapię stacjonarną, której celem jest pokonanie nałogu oraz nauka życia w trzeźwości. Program terapeutyczny dopasowywany jest do indywidualnej sytuacji każdego Pacjenta. Terapia odbywa się pod okiem lekarzy, psychologów i zespołu doświadczonych terapeutów (w tym osób, którym udało się pokonać alkoholizm).

Czytaj więcej

Leczeniem uzależnienia od hazardu

Jedną ze specjalności prywatnego ośrodka Tratwa jest leczenie uzależnienia od hazardu. Nałogowa gra sprawia, że chory traci kontrolę nad własnym życie, zaniedbuje obowiązki domowe i zawodowe oraz popada w poważne długi. Gwarantujemy profesjonalną pomoc podczas turnusów motywacyjnych oraz dłuższych pobytów stacjonarnych w przyjaznym miejscu wolnym od hazardowych pokus.

Czytaj więcej

Leczeniem narkomanii

Uzależnienie od narkotyków wywołuje poważne skutki zdrowotne, psychiczne, społeczne, rodzinne, zawodowe oraz prawne. Chory przestaje panować nad własnym życiem, a samodzielne odstawienie substancji psychoaktywnej przestaje być możliwe, ponieważ pojawiają się wtedy poważne objawy zespołu abstynencyjnego. W ośrodku Tratwa zapewniamy kompleksowe leczenie narkomanii – detoks, turnusy motywacyjne i terapię stacjonarną.

Czytaj więcej

Leczeniem lekomanii

Uzależnienie od przyjmowania leków prowadzi do poważnych powikłań zdrowotnych, ponieważ każdy farmaceutyk oddziałuje na organizm człowieka w ściśle określony sposób, a zarazem daje skutki uboczne. Lekomania to silne uzależnienie fizyczne i psychiczne, które wymaga stopniowego ograniczenia dawek przyjmowanych farmaceutyków. W ośrodku Tratwa przeprowadzamy detoks organizmu oraz zapewniamy profesjonalne wsparcie psychoterapeutyczne.

Czytaj więcej

Leczeniem uzależnienia od dopalaczy

Dopalacze w Polsce są łatwiej dostępne niż narkotyki, dlatego często sięgają po nie osoby młode. Zarówno dopalacze pochodzenia roślinnego, jak i syntetyczne to mieszanki zawierające substancje psychoaktywne prowadzące do uzależnienia fizycznego oraz mentalnego (od stanu, który pojawia się po ich zażyciu). Osoby uzależnione wymagają profesjonalnej terapii – w ośrodku Tratwa przeprowadzamy detoks i opracowujemy indywidualny plan terapeutyczny.

Czytaj więcej

Leczeniem uzależnienia od komputera

W świecie mediów społecznościowych, gier i innych pokus internetowych uzależnienie od komputera stało się bardzo poważnym zagrożeniem zarówno dla dzieci czy nastolatków, jak i osób dorosłych. Jego efektem najczęściej jest ograniczenie innych aktywności, zaniedbywanie obowiązków oraz zaprzestanie kontaktów towarzyskich. W ośrodku Tratwa prowadzimy leczenie uzależnienia od komputera obejmujące m.in. psychoterapię, terapię grupową oraz zachęcanie do sportu i aktywności na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej

Terapia:

Dysponujemy doświadczeniem i środkami, aby leczenie uzależnienia było skuteczne. Nasi pacjenci otrzymują:

  • pakiet badań lekarskich i laboratoryjnych,
  • zwolnienie chorobowe,
  • osobisty plan terapii,
  • bezpłatną detoksykację organizmu,
  • opiekę specjalistów z zakresu psychologii i psychiatrii oraz specjalistów i instruktorów terapii uzależnień.

Wolny czas a leczenie uzależnień

Proces leczenia wspomaga aktywne spędzanie czasu wolnego. Nasi pacjenci mogą korzystać z basenu, sauny, groty solnej i siłowni. Oprócz tego zapewniamy wielowymiarowy plan zajęć w porach wolnych od zajęć – jazdę na nartach, jazdę konną, wycieczki górskie, spacery brzegiem Wisły oraz po pobliskich lasach i wycieczki kulturowo-poznawcze po okolicy. Posiadamy bogate zaplecze filmów o problematyce uzależnień od alkoholu i narkotyków oraz współuzależnień.

Oferta programowa

Nasz program leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków opiera się na teoretycznych założeniach psychologii rozwojowej oraz profesjonalnej wiedzy na temat uzależnień. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów i instruktorów terapii uzależnień, psychologów i pedagogów. Podstawową metodą oddziaływań są:

  • społeczność terapeutyczna,
  • psychoterapia indywidualna i grupowa,
  • praca z rodziną.

Pobyt w ośrodku

W ramach pobytu zapewniamy trzy posiłki dziennie oraz owoce, słodycze i napoje bez ograniczeń. Do dyspozycji mają Państwo pokoje 1, 2, 3 osobowe o wysokim standardzie, z dostępem do Internetu, bogate zaplecze rekreacyjne, a przede wszystkim domową atmosferę i dyskrecję.​

Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń : 666-030-505