Prywatny odwyk alkoholowy

Na uzależnienie alkoholowe narażony jest praktycznie każdy, ponieważ dostęp do alkoholu jest łatwy. Trudno określić, gdzie kończy się kontrolowane picie, a zaczyna alkoholizm. Jest to choroba, która trwa przez całe życie. Jeśli nie zaczniemy działać, doprowadzi do wyniszczenia organizmu i śmierci. Jednak przez leczenie możemy powstrzymać rozwój choroby i częściowo cofnąć negatywne dla zdrowia skutki, które spowodował alkoholizm – potrzebna jest jednak terapia odwykowa.

Kiedy potrzebne jest leczenie odwykowe?

Jeśli zauważymy, że tracimy kontrolę nad piciem, mamy większa tolerancję na alkohol, coraz częściej szukamy okazji, mimo widocznych szkodliwych skutków i odczuwamy głód alkoholowy – potrzebny jest odwyk. Nie warto czekać, alkoholizm zaczyna się niepozornie, a im wcześniej zaczniemy terapię odwykową, tym lepiej. To nie jest tylko nasz prywatny problem – choroba szkodzi także rodzinie i bliskim osoby uzależnionej.

Terapia w ośrodku odwykowym

Skuteczna formą pomocy dla alkoholików jest leczenie w ośrodku odwykowym. Dzięki profesjonalnej opiece medycznej, wsparciu psychologów i psychiatrów oraz instruktorów i specjalistów uzależnień, proces zdrowienia przebiega szybciej. Ośrodki odwykowe to szansa dla alkoholików i ich bliskich na normalne życie. Prywatne placówki zapewniają lepsze warunki leczenia oraz większy komfort i bezpieczeństwo.

Na czym polega odwyk?

Leczenie odwykowe dla alkoholików w Ośrodku Tratwa to profesjonalna terapia uzależnień, pełna opieka lekarska i psychologiczna oraz spokojna i domowa atmosfera. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Dbamy o zdrowie fizyczne i psychiczne. Elementem terapii odwykowej są treningi relaksacyjne, ćwiczenia zachowań abstynenckich oraz poznawanie prywatnych doświadczeń trzeźwych alkoholików, którzy poradzili sobie z chorobą i czynie działają w ruchu AA. Leczenie ułatwia bogata oferta spędzania czasu wolnego. W ośrodku odwykowym Tratwa znajdują się sauna, basen, siłownia i grotę solna dla pacjentów, a okolica jest atrakcyjna pod względem turystycznym

Cel terapii odwykowej

Naszym pacjentom pokazujemy, że możliwe jest życie bez alkoholu. Pomagamy im znaleźć motywację, uczymy samokontroli, zachęcamy do osobistego rozwoju i szukania nowych zainteresowań. Leczenie w naszym prywatnym ośrodku opieramy na tworzeniu społeczności terapeutycznej, indywidualnej i grupowej psychoterapii oraz pracy z rodziną. Dzięki temu kompleksowemu podejściu, terapia odwykowa w naszym ośrodku jest skuteczna. Odwyk to szansa na nowe, lepsze życie – daj ją sobie i swoim bliskim.

Pobyt w ośrodku

W ramach pobytu zapewniamy trzy posiłki dziennie oraz owoce, słodycze i napoje bez ograniczeń. Do dyspozycji mają Państwo pokoje 1, 2, 3 osobowe o wysokim standardzie, z dostępem do Internetu, bogate zaplecze rekreacyjne, a przede wszystkim domową atmosferę i dyskrecję.​

Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń : 666-030-505