Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Tratwa

Terapeuci z Tratwy pomagają osobom w tej trudnej życiowej sytuacji. W naszym ośrodku podajemy pomocną dłoń każdemu, kto nie potrafi poradzić sobie z własnym problemem albo nałogiem bliskiej osoby. Zdajemy sobie sprawę z bólu, jaki każdego dnia odczuwają takie osoby. Wizyta na naszej stronie może być pierwszym krokiem do uwolnienia się z nałogu. Najważniejsza jest decyzja o rozpoczęciu terapii, która zależy od Ciebie. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień pomaga skutecznie zwalczyć nałóg. Dajemy szansę każdemu, kto porzucił już nadzieję na powrót do zwyczajnego, normalnego życia.


Kim jesteśmy?

Idea powstania Ośrodka dla osób uzależnionych zrodziła się w naszych głowach wiele lat temu. Chcieliśmy stworzyć miejsce gdzie osoby uzależnione będą czuły się bezpiecznie, gdzie nikt nie powie im jakimi są przegranymi. To miał być dom, który kojarzy się z ciepłem, zrozumieniem szacunkiem opartym na uczciwości i wierze we własne możliwości.

Nazwa ośrodka „Tratwa” czyli ostania deska ratunku- to deska od której można zacząć nowe życie. Wierzymy, że swoje trzeźwienie należy zaczynać od właśnie takich małych „desek”, od codziennych prozaicznych i z pozoru nie znaczących działań, które są istotą i fundamentem trzeźwości. Na morzu w czasie sztormu nie uratuje nas olbrzymi okręt ale właśnie Tratwa czy szalupa. Tratwa ma nas zaprowadzić na bezpieczny stały ląd czyli do rodziny, domu, osób nam bliskich.

Regionem który wybraliśmy dla naszego ośrodka jest Beskid Śląski – urokliwy zakątek w południowej części naszego kraju. W pierwszych latach ośrodek znajdował się w Ustroniu skąd w 2016r. przenieśliśmy się do urokliwej Wisły.

Obecnie posiadamy dwa obiekty, odrestaurowany ponad 100 letni budynek w stylu góralskim będącym w granicy Krajobrazowego Parku Narodowego oraz komfortowy dom w Ustroniu położony w przepięknej dzielnicy Dobka zwanej Doliną Ciszy.

Dom w Wiśle ma ciekawą historię. Wybudowany został w 1929r. przez rodzinę znanej pisarki Janiny Porazińskiej twórczyni m.in. utworów skierowanych dla najmłodszych takich jak: „Baśń o siedmiu Krukach”, „W Wojtusiowej Izbie”, „Kozucha Kłamczuch” i wielu innych.

Naszą kadrę stanowią osoby czynnie działające w ruchu AA , certyfikowani psychoterapeuci specjaliści w branży a jednocześnie osoby z własną drogą trzeźwienia. Każdemu pacjentowi  naszego ośrodka wykonywane są badania laboratoryjne. Pacjenci mają      zapewnioną konsultację lekarską przeprowadzaną przez specjalistę neurologii.

W naszych pacjentach widzimy cząstkę siebie samych – jakimi byliśmy przed kilkunastu laty. Naszą dewizą jest Indywidualne podejście do każdej osoby.

Praktykujemy indywidualne podejście do pacjenta

Nasz ośrodek dla uzależnionych (alkoholików,narkomanów,hazardzistów) to gwarancja dyskrecji oraz wyjątkowa domowa atmosfera. W kadrze terapeutów pracują osoby, które w swojej przeszłości również były uzależnione i odbyły własną terapię w ośrodkach dla uzależnionych (w tym alkoholików). Po wielu latach walki z nałogiem uświadamiamy sobie, jak duże znaczenie ma odpowiednie otoczenie. Potrafimy skutecznie wyleczyć alkoholizm, narkomanię oraz pomóc tym, którzy chcą przestać uprawiać hazard lub w nałogowy sposób korzystać z komputera i internetu. Terapeuci pracujący w naszym ośrodku leczenia uzależnień do każdego pacjenta podchodzą w indywidualny sposób. Odpowiednio dobieramy metody, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że każda osoba, borykająca się z nałogiem jest inna.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Nasza Tratwa to centrum terapii dla osób, borykających się z nałogami, który jest jak łódź ratunkowa. Wyławiamy tonących i pomagamy każdemu uzależnionemu od alkoholu, narkotyków, seksu, hazardu i dopalaczy. Wielu z nas było na Twoim miejscu, dlatego rozumiemy, jak ważna w tym przypadku jest pomoc drugiej osoby, To wyróżnia nas spośród pozostałych ośrodków leczenia uzależnień od alkoholu i innych nałogów.

Prowadzimy terapie między innymi uzależnień od:

  • alkoholu,
  • narkotyków i dopalaczy,
  • hazardu,
  • komputera i internetu.

Na podstawie wstępnej diagnozy, wspólnie z pacjentem ustalamy szczegółowy plan terapii. W zależności od problematyki i złożoności uzależnienia, prowadzimy terapię trwającą 4,8,12 tygodni a dla osób które w przeszłości przeszły już proces terapeutyczny i są w nawrocie lub nie identyfikują się ze swoją chorobą mamy w ofercie turnusy 2 tygodniowe.

W okolicy Naszego Ośrodka:

Zgłoś się do nas! W każdej chwili możesz się skontaktować z terapeutą od 8:00 do 22:00, 7 dni w tygodniu: Tel. +33 307 06 63 

„Nie jeden już nas porwał sztorm Nie jeden wicher w żagle dął Nie jeden maszt pod falą trząsł I kołysało tratwą” J. Zajączkowski