Dlaczego warto nam zaufać?

Nasz Ośrodek Terapii Tratwa mieści się w pięknej, turystycznej miejscowości Wisła, w otoczeniu Gór Beskidu Śląskiego. Duży, dobrze urządzony ogród oraz przestronny budynek zapewniają świetne warunki, w których leczenie alkoholizmunarkomanii oraz pozostałych nałogów jest skuteczne. Zatrudniamy wyłącznie certyfikowanych, doświadczonych terapeutów. Sytuacja, w której znajduje się człowiek wychodzący z nałogu, jest bardzo trudna. Doskonale to rozumiemy, dlatego dokładamy starań, aby stworzyć domową atmosferę, poczucie bezpieczeństwa,szacunku. Naszym priorytetem jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Gwarantujemy terapię pod okiem profesjonalistów oraz specjalistyczną opiekę lekarską.

W Polsce funkcjonują różne ośrodki leczenia uzależnień ale tym co Nas wyróznia jest:

Doświadczenie i kwalifikacje

Odpowiednie certyfikaty i doświadczenie są podstawowym wymogiem jaki powinien spełniać ośrodek terapii uzależnień.

W naszym ośrodku pracują wyłącznie certyfikowani odpowiednio wyszkoleni i doświadczeni terapeuci. Zespół współtworzą: psychoterapeuci, osoby związane z ruchem AA, lekarze specjaliści psychiatrii oraz neurlogii.

Legalność działania ośrodka terapii

Posiadamy odpowiednie wpisy do ewidencji działalności gospodarczej, NIP, REGON. By być bardziej wiarygodnymi w  zakładce kadra udostępniamy dane osobowe naszych pracowników, wolontariuszy. Ośrodek jest stałą opieką superwizora, nadzorującego prawidłowy przebieg pracy terapeutycznej.

Opieka medyczna

Niezmiernie istotną sprawą jest opieka medyczna. Każdemu pacjentowi naszego ośrodka wykonywane są badania laboratoryjne w tym próby wątrobowe. Lekarz specjalista neurologii po zapoznaniu się z nimi zgodnie z potrzebą dobiera odpowiednią terapię farmakologiczną lub wspomagającą uzupełnienie odpowiednich pierwiastków.

Detoksykacja

Przyjmujemy osoby zarówno będące pod wpływem substancji psychoaktywnej (alkohol, narkotyki,dopalacze) jak i będące od pewnego czasu w abstynecji lub po prostu na ten czas trzeźwe. Pomagamy w złagodzeniu zespołu odstawiennego za pomocą środków farmakologicznych jak również poprzez uzupełnienie wypłukanych w procesie picia/zażywania istotnych pierwiastków życiowych takich jak potas,magnez, witaminy oraz inne.

L4- zwolnienie lekarskie

Na czas pobytu lekarz prowadzący wystawia zwolnienie lekarskie, na życzenie pacjenta bez oznaczenia jednostki chorobowej.

Program terapii

Pracujemy w nurcie poznawczo-behawioralnym.  Terapia prowadzona jest w formie psychoedukacji grupowej i indywidualnej. Każdemu pacjentowi indywidualnie dobierany jest program przez terapeutę prowadzącego. Dodatkowo pacjenci mają możliwość kontaktu z osobami trzeźwiejącymi -absolwentami naszego ośrodka, poprzez uczestnictwo w cotygodniowych mitingach AA, które odbywają się na terenie naszego ośrodka. Kolejnym elementem naszej terapii są wycieczki szlakami turystycznymi Beskidu Śląskiego, muzykoterapia ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe.

Konsulatacje Rodzinne

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest pomoc rodzinom , bliskim. W ośrodku istnieje możliwość uczestniczenia w sesji rodzinnej dla osób współuzależnionych. 

Czas wolny poza zajęciami

Kolejnym niezwykle istotnym elementem wyróżniającym nasz ośrodek jest bogate zaplecze i możliwość urozmaiconego spędzania wolnego czasu.

Nasi pacjenci w chwilach wolnych od zajęć mają możliwość skorzystania z sali bilardowej, siłowni ze sprzętem kardio, rowerów. Każdy pacjent otrzymuję również karnet wejściowy na basen kryty.

Wyżywienie

Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, czy nawet hazardu powoduje bardzo często wyniszczenie organizmu dlatego też właściwe wyżywienie jest istotną częścią terapii szczególnie u osób będących w początkowej fazie leczenia.W ośrodku zapewnione jest pełnowartościowe wyżywienie wraz ze słodyczami, owocami  napojami i wodą bez ograniczeń. Istnieje możliwość doboru odpowiedniej diety dla wegan, wegetarian, osób z cukrzycą innych zgodnie z potrzebami.