Detoksykacja

CO TO DOKŁADNIE JEST?

Po długotrwałym zażywaniu  alkoholu, narkotyków czy innych środków uzależniających, po ich odstawieniu pacjent wkracza w bardzo nieprzyjemny i niebezpieczny dla niego okres abstynencji. Okres ten  wiąże się z dolegliwościami sfery fizycznej jak i psychicznej . 

Detoxto proces oczyszczania organizmu z substancji uzależniających. Detox inaczej nazywany jest odtruciem alkoholowym, narkotykowym, lekowym.

NA CZYM POLEGA?

W trakcie detoxu pacjentowi uzupełniane są niedobory elektrolitów w leczeniu objawowym, które dotyczy symptomów zespołu abstynencyjnego, przejawiające się między innymi drżeniem rąk, wymiotami,  zlewnymi potami, uczuciem lęku niepokoju, uderzeniami gorąca i zimna atakami paniki, apatią. W trakcie procesu detoksykacji, podawane są preparaty i leki, dzięki którym redukowane są lub całkowicie likwidowane przykre objawy zespołu odstawienia substancji uzależniającej oraz dzięki którym, organizm regeneruje się, uzupełnia pierwiastki i następuje odbudowa narządów wewnętrznych.

DLACZEGO JEST KONIECZNY?

Detoksykacja jest konieczna gdyż pozwala na przerwanie ciągu a co za tym idzie jest podstawowym warunkiem rozpoczęcia terapii.  Odtruwanie organizmu winno być przeprowadzane pod ścisłą kontrolą lekarską a także przeszkolonej w tym celu opieki pielęgniarskiej.

Proces detoksykacji różni się w zależności od substancji psychoaktywnej oraz stopnia zatrucia organizmu.

Pobyt w ośrodku

W ramach pobytu zapewniamy trzy posiłki dziennie oraz owoce, słodycze i napoje bez ograniczeń. Do dyspozycji mają Państwo pokoje 1, 2, 3 osobowe o wysokim standardzie, z dostępem do Internetu, bogate zaplecze rekreacyjne, a przede wszystkim domową atmosferę i dyskrecję.​

Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń : 666-030-505