Samopoznanie drogą do trzeźwości i sukcesu życiowego

Samopoznanie drogą do trzeźwości i sukcesu życiowego

Jako pacjent ośrodka terapii uzależnień możesz spotkać się z pytaniem “po co piłeś/piłaś”. Z pozoru pytanie to wydaje się bardzo proste. Większość ludzi odpowiada, że pije alkohol, ponieważ lubi jego smak. Inne możliwe odpowiedzi to: “bo wszyscy piją”, “stać mnie” lub “co mi zostało?”. Każde uzależnienie (w tym od alkoholu, środków psychoaktywnych, leków oraz nałogowych czynności) bierze się jednak z trudności w radzeniu sobie w życiu codziennym z emocjami.

Ludzie uzależnieni bardzo często przyznają, że od dziecka żyją z poczuciem wyobcowania i inności. Dlatego wśród osób trzeźwiejących funkcjonuje powiedzenie: “ludzie nieuzależnieni piją, aby poczuć się nadzwyczajnie. Osoby uzależnione piją, aby poczuć się zwyczajnie”. W ten sposób u osób uzależnionych od alkoholu chęć sięgnięcia po używkę potęgowana jest przez subiektywne pragnienie czucia się zdrowo i normalnie. W efekcie dochodzi do uformowania się obsesji picia.

Nie martw się! W naszym ośrodku pomożemy Ci skutecznie przezwyciężyć przymus picia lub/i  ćpania. Proponujemy szereg zajęć terapeutycznych, mających na celu poznanie samego siebie, rozpoznanie ukrytych talentów i wydobycie Twoich zalet. Jednocześnie nie chcemy umniejszać problemów z jakimi zgłaszasz się do nas. Uważamy, że uczciwe stanięcie w prawdzie o sobie samym pomoże Ci utrzymywać abstynencję oraz ułatwi funkcjonowanie w pracy i życiu rodzinnym.

Gruntowne i odważne poznanie samego siebie pomaga odpowiedzieć sobie na pytanie o przyczyny sięgania po alkohol i inne substancje psychoaktywne. Znając swoje słabości i zalety można racjonalnie planować karierę zawodową oraz odpowiedzialnie wchodzić w nowe relacje miłosne. Dlatego na całym świecie różnego rodzaju treningi rozwoju osobistego cieszą się dużą popularnością. Z możliwości samopoznania korzystają nie tylko osoby uzależnione ale też ludzie zupełnie zdrowi, odnoszący sukcesy.

Twoje uzależnienie może być okazją do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia się nad życiem. To od ciebie zależy w jaki sposób podejdziesz do swojego uzależnienia. Możemy pomóc Ci spojrzeć na chorobę jako na okazję do poznania samego siebie.

Rate this post